Mgr. Jan Jireš

Mgr. et Mgr. Jan Jireš

(*30. 7. 1985)

Absolvoval jsem obory Historie a Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně. Titul Mgr. jsem získal z obou. Jihomoravskou metropoli jsem si zamiloval, avšak nejsem rodák. Pocházím z Rumcajsova kraje, tedy z Jičína, města hrdého nejen na slavného zbojníka s dobrým srdcem, ale také na kontroverzní osobnost politika, generalissima a mecenáše umění Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna.

Jsem žurnalista. Mimo jiné. Z toho vyplývá, že náš půvabný středoevropský jazyk mě provází celým mým dosavadním životem. V denním tisku i v populárně naučných měsíčnících není prostor pro chyby. Nic nedá titulu, jehož je redaktor součástí, horší ránu než zbytečná gramatická (ale i faktografická) chyba. Po čase jsem se rozhodl, že se stanu lektorem, abych své zkušenosti s nástrahami češtiny předal mladým lidem. Věřím tomu, že být pánem či paní své mateřštiny je důležité. Ať je sebevíce obtížná. Je to základ úspěšného života.

Miluji sci-fi filmy a seriály a kvalitní sitkomy. Škoda, že jich je málo. Zbožňuji cestování, jízdu vlakem, kondiční běhání; nepohrdnu posilovnou. V zimě se snažím lyžovat, času je však čím dál méně. Hluboce se zajímám o akciové trhy a bankovní sektor. Užívám si kvalitní jídlo a pití, které se vždy snažím konzumovat ve skvělé společnosti chytrých a veselých lidí. Největší koníček si nechávám na konec. Rád píšu. Beletrii. Právě dokončuji svůj první epický román, jenž nese název Kouř nad Anchorem.

 

Vyučuje: český jazyk

Kontakt: Jan.Jires@gmail.com  

Konzultační hodiny: Víkendové dny dle domluvy

 

Zpět