Mgr. Jarmil Vepřek, Ph.D.

(*22. 11. 1988)

V roce 2008 maturitou úspěšně zakončil středoškolské vzdělání (technické lyceum) na Střední průmyslové škole ve svém rodném Šumperku, načež se stal studentem oboru Český jazyk a literatura na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde získal po třech letech bakalářský a po dalších dvou magisterský titul a byl přijat do studia doktorského v oboru Český jazyk. V roce 2012 absolvoval semestrální studijní pobyt na prestižní univerzitě v anglickém Bristolu.

V letech 2014–2015 se jako editor a rovněž jeden z mnoha autorů podílel na velkém jazykovědném projektu Nový encyklopedický slovník češtiny. Momentálně jako doktorand asistuje při výuce stylistiky, povinného předmětu pro všechny studenty českého jazyka na FF MU, ale vyučoval již také svůj vlastní kurz Stylistika – čeština – internet.

To souvisí s jeho zájmem o texty a publicistiku již od středoškolských let, kdy si přivydělával jako redaktor na různých webových stránkách. Právě publicistickým serverům, blogům, sociálním sítím a celkově jazykovým projevům vyskytujícím se v těchto komunikačních sférách se teoreticky věnoval a nadále věnuje v rámci svého vysokoškolského výzkumu. Kromě výuky češtiny či angličtiny si přivydělává doučováním a korekturami.

Jeho mimojazykovou zálibou je zejména sport (aktivně hlavně běh, cyklistika a fotbal), odpočívá pak nejraději u kvalitního filmu.

 

Vyučuje: český jazyk, tvůrčí psaní, angličtina

Kontakt: jarmil.veprek@amosbrno.cz

Konzultační hodiny:

Úterý: 13:30–14:30

Středa: 13:00–14:00

Čtvrtek: 13:30–14:00

A dále dle dmluvy.

Zpět